REHABILITACJA

Paweł Tartak Fizjoterapeuta

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Ukończyłem pięcioletnie studia stacjonarne na Wydziale Nauk o Zdrowiu zdobywając tytuł magistra fizjoterapii.

Jestem czynny zawodowo od 2015 roku, w latach 2016-2019 ukończyłem szkolenia podyplomowe Ortopedycznej Terapii Manualnej wg koncepcji Kaltenborn-Evjenth.

Rehabilitację prowadzę w oparciu o trzy filary Evidence-Based Practice – przegląd badań naukowych, praktykę kliniczną oraz ewaluację wyników leczenia.

Specjalizuję się w terapii dolegliwości narządu ruchu, takich jak: ból stawów, kręgosłupa, mięśni, bóle głowy, migreny, drętwienia i mrowienia kończyn. Od 2021 roku równolegle do praktyki gabinetowej zarządzam działem rehabilitacji w prywatnym sanatorium.

Zapraszam pacjentów do gabinetu w Gryfowie Śląskim przy ulicy Kolejowej 37A.

Doświadczenie

2024 – Intensywna funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po uszkodzeniu mózgu

2020 – Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ciąży

2019 – Medyczny trening rehabilitacyjny wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha

2018 – Badanie i leczenie górnej części kręgosłupa oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha.

2018 – Badanie i leczenie obręczy biodrowej i dolnej części kręgosłupa. Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha.

2018 – Badanie i leczenie kończyny górnej. Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha.

2018 – Badanie i leczenie kończyny dolnej. Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha.

2017 – Badanie i leczenie górnej części kręgosłupa. Techniki podstawowe wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha.

2017 – Badanie i leczenie obręczy biodrowej i dolnej części kręgosłupa. Techniki podstawowe wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha.

2016 – Badanie i leczenie kończyny górnej. Techniki podstawowe wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha.

2016 – Badanie i leczenie kończyny dolnej. Techniki podstawowe wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha.

Rehabilitacja ortopedyczna

Pracuję z dorosłymi, młodzieżą (powyżej 12 roku życia) i seniorami mającymi dolegliwości narządu ruchu.

Prowadzę rehabilitację sportowców, pacjentów po urazach, kontuzjach i operacjach chirurgicznych, osób z ostrym oraz przewlekłym bólem.

Terapia manualna i kinezyterapia

Ortopedyczna terapia manualna to diagnostyczne i terapeutyczne techniki manualne wykonywane za pośrednictwem rąk fizjoterapeuty na ciele pacjenta. W dużym uproszczeniu oznacza to „sprawdzanie” stawów, mięśni, nerwów i tzw. dysków (krążków międzykręgowych) pod kątem zgłaszanych dolegliwości pacjenta. Na podstawie uzyskanych informacji fizjoterapeuta przeprowadza leczenie, stosując m.in. manualne techniki mobilizacji i manipulacji tkanek. Ten etap można przenośnie opisać jako „uruchamianie” ciała pacjenta w celu redukcji bólu i poprawy jego ruchomości.

Kinezyterapia to fundament rehabilitacji polegający na leczeniu ruchem. Pacjent uczy się prawidłowego wykonywania ćwiczeń leczniczych pod okiem fizjoterapeuty, a następnie kontynuuje trening samodzielnie (w domu lub siłowni). Edukacja obejmuje nie tylko kwestię rodzaju, intensywności czy częstotliwości ćwiczeń, lecz również informacje o tym jak interpretować i modulować sygnały płynące z ciała. Dzięki uzyskanej wiedzy pacjent nabiera większej świadomości ciała, lepiej rozumie swoje objawy i ma poczucie większej kontroli nad swoim zdrowiem.

mgr Paweł Tartak

Fizjoterapeuta

Magister fizjoterapii, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. 

Jeśli doświadczasz:

  • bólu mięśni
  • chorób i dolegliwości bólowych kręgosłupa
  • rwy kulszowej
  • dyskopatii
  • bólu głowy i karku
  • bólu migrenowego
  • bólu stawów kończyn górnych i dolnych
  • drętwienia kończyn i palców
  • napięcia wynikającego ze stresu i przemęczenia

to warto skontaktować się z fizjoterapeutą i umówić na konsultację. W trakcie wizyty, która trwa 40-50 minut możesz uzyskać wiele cennych informacji o swoim stanie zdrowia oraz zaleceniach dotyczących diagnostyki i leczenia. W czasie pierwszej wizyty przeprowadzone zostaje leczenie wstępne, dzięki któremu możesz poczuć poprawę w odczuwanych dolegliwościach.

Jak wygląda proces rehabilitacji?

  1. Pierwsza wizyta – szczegółowy wywiad, badanie i diagnostyka funkcjonalna, leczenie wstępne (terapia manualna), podstawowe zalecenia (kinezyterapia).

  2. Kolejne wizyty – najczęściej w odstępach 2-4 tygodni, kontynuowanie leczenia, szczegółowe zalecenia w zakresie ćwiczeń, omówienie dotychczasowych rezultatów, edukacja pacjenta

  3. Zakończenie leczenia – czas trwania jest bardzo zróżnicowany i uzależniony od wielu czynników, wspólne podsumowanie procesu rehabilitacji, zalecenia w zakresie profilaktyki, protokoły postępowania w przypadku ewentualnych nawrotów objawów

CENNIK

Usługa

Cena

Rezerwacja